Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu

Za nami XIX Rodzinny Rajd Rowerowy

Za nami kolejna edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Już po raz XIX został osiągnięty cel
w postaci wspólnego spędzania czasu wolnego przez całe rodziny, promowania aktywnego stylu życia oraz poznawania uroków ziemi oświęcimskiej i jej okolic.

Przedsięwzięcie, po raz kolejny, zgromadziło ok. 1100 miłośników jazdy na rowerze. Uczestnicy zmierzyli się z trasą ponad 32 km prowadzącą przez Oświęcim, Brzezinkę, Pławy, Harmęże, Brzeszcze, Bór. Na całej trasie nad bezpieczeństwem uczestników czuwała wyspecjalizowana ekipa zarówno medyczna Pan Andrzej Dziędziel jak i techniczna (samochód serwisowy z Salonu Rowerowego Doroty Tokarz, a także dwa busy do ewentualnego przewozu osób).

Dzięki uprzejmości Pani Cecylii Ślusarczyk Burmistrz Gminy Brzeszcze oraz Pana Zbigniewa Stawowego Sołtysa Wilczkowic, gdzie został zorganizowany półmetek Rajdu, uczestnicy mogli posilić się i wypocząć. Czas spędzony na półmetku umiliły pokazy nowoczesnej gry
w Crossmintona. Uczestnicy XIX Rodzinnego Rajdu Rowerowego mogli również podziwiać wystawę prac Pań z miejscowego Koła Gospodyń ?Zręczne Baby?. Po chwili wytchnienia peleton ruszył w drogę powrotną. Wszyscy szczęśliwie dotarli do mety zorganizowanej na Bulwarach nad Sołą.

Na mecie na uczestników czekał ciepły posiłek, który pomógł się rozgrzać. Oblegane były również stoiska z malowidłami na buzię oraz "dmuchańce". Dzieci chętnie brały udział w programie artystycznym, prowadzonym przez Mobilne Centrum Animacji ?Spektrum?(pokazy baniek, klaun). Ponadto, na mecie rozegrano szereg konkursów, z których między innymi zostali wyłonieni:

? najstarszy uczestnik,

? najstarsza uczestniczka,

? najmłodszy uczestnik,

? najmłodszy uczestnik, który samodzielnie przejechał trasę,

Nagrodzeni zostali również najliczniejsi uczestnicy Rodzinnego Rajdu mieszkający pod tym samym adresem, a także najliczniejsze rodziny z tym samym nazwiskiem. Uczestnicy mogli sprawdzić się podczas testu wiedzy, którego pytania w tym roku dotyczyły Miasta Oświęcim oraz sławnego oświęcimianina, którego imieniem uhonorowano w Oświęcimiu rok 2017. Dużym powodzeniem cieszyła się również zumba prowadzona przez Mariolę Korycińską. W licznych konkursach takich jak: testy prędkości, wyścigi, uczestnicy wygrywali wspaniałe nagrody (rowery, sprzęty AGD, sprzęty audiowizualne, zaproszenia do restauracji oraz karnety do klubu Gym For You i Gokart Park Chrzanów).

Składamy serdeczne podziękowania sponsorom XIX RRR i gratulacje tegorocznym zwycięzcom konkursów i wszystkim wytrwałym uczestnikom Rajdu.

Szczególne podziękowania za okazaną pomoc, wsparcie oraz życzliwość należą się

 1. Władzom Miasta Oświęcim

 2. Władzom Gminy Brzeszcze

 3. Dyrektorowi ZSTS w Oświęcimiu ks. mgr Zenonowi Latawiec

 4. Operatorowi Gazociągów Przemysłowych Gaz-System S.A. - Sponsor Główny

 5. Salonowi Rowerowemu Doroty Tokarz

 6. Stowarzyszeniu MOTOGalicja

 7. McDonalds Corporation ? Oświęcim

 8. EU-TRANS

 9. SOLVENT WISTOL S.A.

 10. Stacji Diagnostycznej ? DAKA

 11. Składowisku Odpadów Komunalnych

 12. Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji

 13. Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej

 14. Zakładowi Usług Komunalnych

 15. Firmie Eko-Kombid

 16. Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej

 17. Gym For You

 18. Gokart Park Chrzanów

Ponadto szczególne podziękowania za pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom Rajdu należą się:

1.Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu

2. Ochotniczym Strażom Pożarnym w Oświęcimiu, Rajsku, Skidziniu, Brzeszcze-Bór, Harmężach, Broszkowicach i Brzezince,

3. Maltańskiej Służbie Medycznej

4.  Straży Miejskiej w Oświęcimiu


Za pomoc w organizacji Rajdu oraz za przeprowadzenie konkursów sprawnościowych dziękujemy naszym wolontariuszom: Oświęcimskiemu Klubowi Rowerowemu PASSIONBIKE

Wszystkim uczestnikom, sponsorom, współorganizatorom dziękując za mile spędzony sobotni słoneczny dzień zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w kolejnej edycji Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Do zobaczenia za rok !!!

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)