Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu

został powołany Uchwałą Rady Miasta nr XIII/86/99 z dnia 26.05.1999 r. Jest jednostką, której głównym zadaniem jest organizacja czasu wolnego mieszkańcom miasta w zakresie sportu i rekreacji.

WięcejMoreMehr

Święto Miasta Oświęcim 01.09.2018 - Gwiazdy

Z przyjemnością prezentujemy gwiazdy pierwszego dnia tegorocznego Święta Miasta Oświęcim.

Zapraszamy serdecznie na wyjątkowe muzyczne doznania!

Urszula

Wokalistka rockowa, kompozytorka, autorka tekstów, aktorka. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych artystek na polskiej scenie muzycznej.

Wykonawczyni i autorka wielu przebojów jak "Dmuchawce, latawce, wiatr", "Na sen", "Rysa na szkle", "Malinowy król", "Konik na biegunach". Obecna na scenie muzycznej od ponad 30 lat. Swój pierwszy album - "Urszula" wydala w 1983 roku, a w nagraniach wzięli udział muzycy zespołu "Budka Suflera".

Piosenki z tej płyty szybko podbiły krajowe listy przebojów, a "Dmuchawce..." uznane zostały za największy przebój roku 1983. Od tego czasu ukazało się 12 albumów studyjnych Urszuli i wiele z nich pokryło się złotem, platyną i multiplatyną. Urszula wciąż cieszy się niezmienną popularnością, a Jej żywiołowe koncerty przyciągają rzesze wiernych Jej od lat fanów.

VIDEO

Zespół VIDEO to obecnie jeden z najpopularniejszych zespołów pop rockowych. Istnieje od 2007 roku, ma na swoim koncie 3 albumy: "Video Gra", "Nie Obchodzi Nas Rock" oraz "Doskonale Wszystko Jedno". Wspomniane płyty przyniosły liczne przeboje, m.in: "Bella", "Idę na plażę", "Soft", "Papieros", "Środa czwartek", "Szminki róż", "Fantastyczny lot", "Wszystko Jedno" oraz "Ktoś Nowy". VIDEO są laureatami licznych nagród, wśród ostatnich wyróżnić można kolejną statuetkę Eska Music Awards 2016, ponownie w kategorii "Najlepszy Zespół". Ponadto, w ubiegłym roku, album "Doskonale Wszystko Jedno" osiągnął status Złotej Płyty, a single "Wszystko jedno" i "Ktoś nowy" status Platynowej Płyty. VIDEO tworzą: Wojtek Łuszczykiewicz, Marek Yan Kisieliński, Bartek "Budyń" Szymański, Piotr Kowalewski, Paweł Stępień i Daniel Tyszkiewicz.

D-Bomb 

Polska grupa muzyczna reprezentująca swoją twórczością styl dance, a od 2009 roku także muzykę disco-polo.

Zespół D-Bomb powstał w 1996 roku w Warszawie, a zadebiutował w roku 1997. Jego założycielem i  liderem jest Bartosz  Padyasek. 

W 1997 roku grupa wydała pierwszy album Moja gra, który okazał się sukcesem rynkowym i przyniósł jej nominacje do nagród Dance Music Award. Teledyski D-Bomb zaczęły pojawiać się w programach muzycznych stacji telewizyjnych Grupy Polsat, a sam zespół zaczął koncertować w Klubach na terenie Polski. W 1999 roku wydana została druga płyta - Back Again. W tym samym roku grupa otrzymała nagrodę Dance Music Awards. Zespół D-Bomb wyjechał do Niemiec i nagrał trzeci album - Cały świat należy do nas. Zespół promowała w tym czasie ogólnopolska radiostacja Wawa. W 2001 roku do grupy dołączył Michał Rejniak, wcześniej związany jako tancerz z zespołem Stachursky. 

Grupa koncertuje głównie klubach muzycznych w: Polsce, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych Ameryki, Niemczech i Włoszech.

26 lutego 2013 roku po siedmiu latach przerwy ukazała się najnowsza płyta zatytułowana "Lubię kiedy". Album ukazał się nakładem firmy fonograficznej Universal Music Polska. Z tego albumu pochodzi utwór o tym samym tytule, który stał się mega hitem w klubach w całej Polsce.

W roku 2018 ukazał się wideoklip do największego utworu dbomb "O Ela, Ela".

EXTAZY

Zespół EXTAZY powstał w 2010 roku, był on okresem przełomowym dla zespołu. Formacja pracowała nad swoją debiutancką płytą.

11 kwietnia 2011 roku odbyła się premiera debiutanckiego krążka pt. "Powiedz powiedz, co cię kręci". Na płycie znalazło się 11 autorskich piosenek oraz 3 remixy. Mega produkcją okazała się piosenka pt. "Smakować będę cię".

Jednak złotym strzałem stał się utwór "Buzi to za Mało". Wprowadził zespół na salony, a sam utwór okazał się mega hitem znanym na cały kraj. W roku 2013 powstał drugi krążek zespołu pt. "Z tą jedyną" na bazie którego powstały, oprócz "Kakao" i "Buzi to za Mało", takie przeboje jak "Możesz płakać" czy kontrowersyjne "Jedziesz".

Rok 2014/15 to okres ogromnych zmian dla formacji i samego lidera. Związał się z potentatem muzyki Disco - Dance, czyli mowa o Wydawnictwie Muzycznym Green Star dzięki czemu formacja Extazy rozwinęła skrzydła. Powstały takie hity jak "Kocham twoje oczy" oraz "Tylko moja dziewczyna" - singiel z tymi utworami rozszedł się jak świeże bułeczki, a piosenki zaprezentowane na największym festiwalu sylwestrowym telewizji Polo TV sprawiły iż grupa stała się czołowym zespołem w branży muzycznej owego gatunku.

W roku 2016 wyszedł 3 krążek w karierze formacji Extazy pt. "Wyśniona". Płyta zawiera takie hity jak: "Jesteś moja wyśnioną", "Balujemy dziś w domu", "Po uszy zakochany", "W oczach niebo" oraz "Tylko moja dziewczyna". Zespół dostał wiele nagród za swoją dotychczasową twórczość. Największym jednak sukcesem była statuetka GRAND PRIX XX Festiwalu W Ostródzie.

Rok 2017 również opiewa w osiągnięcia zespołu. Kolejne hity takie jak "Chciałem być", "Mówiłaś kocham", "Master" oraz "Tylko ona i ja" robią ogromne zamieszanie na rynku Disco Polo Dance.

Łobuzy 

Łobuzy to projekt, który od samego początku wstrząsnął polską sceną muzyczną. W niespełna 2 lata, od daty premiery ich debiutanckiego singla: "Ona czuje we mnie piniądz", który pokrył się podwójną Diamentową Płytą, zespół podbił serca milionów fanów, a na swoim koncie zgromadził ponad 120.000.000 wyświetleń! Od tamtego czasu Łobuzy nie zwalniają tempa i nie przestają zaskakiwać! Hity takie jak: "Dla Ciebie kupie se spodnie", "Łobuz kocha najbardziej", "Pupy" czy najnowsza propozycja Chłopaków - "Oczy jak pińć złoty" tygodniami królują na szczytach list przebojów i porywają do tańca najtwardszych. Łobuzy to propozycja nie tylko dla fanów disco-polo, ale dla wszystkich tych, którzy kochają muzykę szczególnie tę na żywo. Zespól składa się z trzech członków : Discomiła, Dj Yolo A.K.A "Keith Richards" i Jabba Drummera. Ich koncerty to nie tylko świetna zabawa, niezwykły kontakt z publicznością, konkursy z nagrodami), ale przede wszystkim popis umiejętności muzycznych. Podczas występu usłyszymy na żywo perkusję, gitarę i anielski głos lidera. Panów poznacie po wizerunku scenicznym - ciemne okulary, dresy z trzema paskami i najwyższa jakość muzyki to ich znaki rozpoznawcze.

Polecamy

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)